Równowaga

Czołem….

Zachowanie równowagi pomiędzy życiem osobistym a kariera zawodowej to trud, który współdzieli wiele kobiet wracających po urlopie macierzyńskim do pracy.

Z jednej strony pojawia sie glebokie pragnienie współtowarzyszenia dziecku nieprzerwanie odkrywaniu codzienności oraz chęć nie przeoczenia ważnych zmian zachodzących w w jego życiu. Z drugiej strony pojawia się myśl o zachowaniu autonomia w kontekście życia w zgodzie ze sobą i własnymi potrzebami i aspiracjami. Dokonanie bilansu nie należy do najłatwiejszych rzeczy, ponieważ wymaga nie tylko akceptacji dla nowej sytuacji ze strony rodzica, ale pojawia się także ważna rola i udział środowiska od którego chciałoby się oczekiwać głębokiego wsparcia i zrozumienia dla nowe roli. Bywa z tym zdecydowanie różnie w różnych kulturach pracowych

Tym razem w tej nowej kulturze pojawia się ktoś nowy: pracownik – rodzic. Uprzedzając pytania: tak: wróciłam do pracy- odnalezienie się w nowej rzeczywistości przysparza mi wiele nowych emocji i wyzwań.

Nowa rzeczywistość sprawia że uczę się nowej wersji siebie i umiejętności dzielenia swojej pasji do pracy z miłością do rodziny. To dla mnie niezwykle cenna i rozwojowa przestrzeń, ponieważ odkrywam nowe zasoby w sobie, których dotąd wcześniej nie znałam. Nowa rzeczywistość w której żyjemy, bo tak można określić rzeczywistość COVID’ową, wyznacza nowe kierunki pracy i nowe idee, które wymagają wiele uwagi.Jak to wygląda u Was zgadzacie się z tym czy macie inna perspektywę ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *